Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9) | Autor: Giova

Link direct la acest mesaj

BINE ATI VENIT LA CAP. 9.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48563" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (1)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49186&whichpage=1" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (2)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49823" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (3)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50161" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (4)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50420" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (5)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50695" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (6)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51108" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (7)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51354&whichpage=1" target="_blank">Mamici de ian-feb 2006 (8)



LISTA MAMICI IANUARIE_FEBRUARIE 2006


1). T IOANA
UM 19 martie........................ DPN 25 decembrie 2005
2). IRINADUM
UM 20 martie........................ DPN 25 decembrie 2005
3). BEE
UM 27 martie....................... DPN 30 dec/1 ian.
4). TEOLINDA
UM 29 martie........................ DPN 3 ianuarie
5). LUIZA
UM 31 martie........................ DPN 5 ianuarie
6). TATIANA G
UM 1 aprilie........................ DPN 5 ianuarie
7). PISOI3
UM 2 aprilie........................ DPN 7 ianuarie
8). PAULA2003
UM 2 aprilie........................ DPN 7 ianuarie
9). MONICA70
UM 3 aprilie........................ DPN 8 ianuarie
10). LACRAMIOARAT
UM 5 aprilie........................ DPN 11 ianuarie
11). LULU.TZA
UM 5 aprilie........................ DPN 8 ianuarie
12). ANABORDEA
Um 5 aprilie....................... DPN 12 ianuarie
13). GIOVA
UM 7 aprilie........................ DPN 12 ianuarie
14). FLORININI
UM 8 aprilie........................ DPN 15 ianuarie
15). ANA_M
UM 9 aprilie........................ DPN 15 ianuarie
16). MARAKI
UM 15 aprilie....................... DPN 20 ianuarie
17). MIRELA10
UM 15 aprilie..................... DPN
18). AYUMI
UM 15 aprilie......................... DPN 20 ianuarie
19). UTOCATALINA
UM 16 aprilie....................... DPN 20 ianuarie
20). SIMONA
UM 18 aprilie........................ DPN 23 ianuarie
21). MIHAELA CRI
UM 18 aprilie....................... DPN
22). DeNISAM
UM 21 aprilie......................... DPN 26 ianuarie
23). CANDA H
UM 21 aprilie........................ DPN 26 ianuarie.
24). CRISTINA1
UM 27 aprilie........................ DPN 31 ian/1 febr.
25). LUNANOUA
UM 30 aprilie....................... DPN 4 februarie.
26). DANUCICA
UM 30 aprilie....................... DPN
27). ASTERYARO
UM 3 mai .......................... DPN
28). ANDICU
UM 16 mai ......................... DPN
29). GABI25
UM 17 mai ......................... DPN



http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 10+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor mercic mult de urari si va doresc numai bine si bebei babani...singurul meu regret a fost ca bebe dormea, ca tare as fi vrut sa-l vad ca se misca mult...dar cum eu m-am sculat de la 4 de emotie, il inteleg ca era rupt de somn...puiul mic...sunt alaturi de voi toate saptamina asta si la doctor si la triplu test...si sa auzim numai de bine..apropo...bebe are 9 sapt. si 4 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Fetelor cucuietelor, voi cu ce va epilati? Ultima oara cand am fost la medic m-am facut cu crema epilatoare si lama iar acum arat ca Mama Bear. Cu aparatul mi-e frica sa ma mai fac pentru ca ma doare destul de tare si mi-e frica sa nu pateasca bb ceva! Cred ca inainte de urmatoarea vizita la nenea doctorul o sa merg la cosmetica sa ma fac cu ceara...
Voi ce metode "invazive" folositi?
Pupici de la doi arici
Ioanasi Samburel 13+

Pozicile mele: http://pg.photos.yahoo.com/ph/tuturugaioana/my_photos
Samburelul: http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704;29/st/20051225/dt/7/k/d1f9/preg.png

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

T_Ioana eu ma fac pe picioare cu aparatul la vreo 10 zile, iar in rest cu lama...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cata si nu ti-e frica de asa-zisele posibile contractii? Ca pe mine la cat de rau ma doare burta nu am curaj nici sa tusesc mai tare! Toata lumea m-a incurajat, spunand ca la maxim 10 saptamani nu te mai doare nimic, dar noi sambata facem 14 saptamani si durerile persista...nu cred ca sunt ligamentele care se intind pentru ca ma doare ca la ciclu si ma inteapa si ovarele. Ii multumesc Lui Dumnezeu ca nu am avut deloc sangerari, niciodata! Eu zic ca asta e un semn bun....ma tot gandesc la Iube si Lauricipani si ma trec fiorii.


Pozicile mele: http://pg.photos.yahoo.com/ph/tuturugaioana/my_photos
Samburelul: http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704;29/st/20051225/dt/7/k/d1f9/preg.png

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

mai fetele,ce liniste pe aici.banuiesc ca dati la bebelaci sa pape sau i-ati bagat deja la somnic?eu bineinteles ca am inrecut masura la cumparaturi,nu f mult dar de ajuns sa ma cert singura.si acum tre sa ma duc sa-i tin sotului rand la depus de acte pt permis de rezidenta si de munca si nu-mi face deloc placere pt ca tre sa merg cam o ora cu metroul,apoi sa merg prin soare si apoi sa stau stalp la coada in picioare vreo 2-3ore.sper sa rezist.
si acum mai am si eu cate o intrebare:este posibil ca sarcina sa fie oprita din evolutie si sa nu dispara simptomele(greata,varsaturi,dureri de sani)?
si apoi vreau sa va zic ca am intrat in panica cand am citit pe aici vreo 2 cazuri cu toxoplasmoza,la o varsta destul de inaintata a sarcinii.bietele mamici sunt disperate.eu cred ca mor pana pe 14IULIE cand aflu rezultatele.sigur o iau razna.
va pupic pe toate,a si ce stiti de ceaiul de galbenele e bun de baut in sarcina?
mirelutza9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

T_Ioana nu mi-e frica de contractii...ieri am avut asa un bildibic in stomac, dar nu sunt contractii...si eu ma gindesc la Lauricipani si Iube dar sunt sigura ca altele au fost problemele, iar nu un epilat, fi sigura de asta...ma rog sa treaca cu bine peste momentul asta greu si imi doresc sa nu mai aud de vesti rele deloc...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Mirela si eu mi-am pus intrebari legate de cazul in care o sarcina se opreste in evolutie, mai ales dupa ce am auzit de Iube si Laurici...momentan nu am auzit daca persista sau nu simptomele, dar mai bine sa nu ne mai gindim...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor in album la burtici am pus o poza cu burta de azi...e mare sau nu??

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Ooops! Primul meu mesaj pe acest topic a ramas de caruta, la Cap. 8 adica. Il re-postez aici, poate ma vede si pe mine cineva si ma trece pe listuta (Giova?!)

quote:
Originally posted by pufumic

Buna dimineata!

Ma treceti si pe mine pe lista va rog? UM 12 mai, DPN 20 februarie (stiu ca daca face cineva un calcul standard nu da 20.02, insa eu am un ciclu mai lung si stiu aproape sigur ca am ovulat in ziua 19).

Nu am fost inca la doctor (ajung abia luni) si marturisesc ca m-am codit sa ma inscriu pe lista inainte de a vedea ceva la echo, dar n-am mai putut sa ma abtin. Trecem prin tot felul de stari si e mare lucru sa poti schimba doua vorbe cu cineva aflat in aceeasi situatie.

Va pup pe toate si sper sa raminem impreuna pina in ianuarie/februarie. Un pupic in plus pentru Denisam (cu care ar fi trebuit sa fiu colega la mamici de iulie-august 2005, dar n-a fost sa fie pentru nici una dintre noi) si mai ales pentru Andicu (care e constanteanca, ca si mine, cu care sigur m-am intersectat la Synevo, ca din cate am citit ne-am facut HCG-ul in acelasi timp, iar bebeii nostri s-au prins cam in aceeasi perioada). Tot pentru Andicu, bafta multa azi la doctor, ma rog sa fie totul in regula.

5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ioana, eu una am fost la cosmetica vineri si m-am epilat cu ceara.Mai dureros decat de obicei!Dar decat cu aparatul, mai bine asa. Cosmeticiana mi-a spus ca epilase gravide mult mai avansate decat mine (de curand chiar una care in 2 zile era programata la cezariana). Sa nu fie ceara calda, atat!

Luni am fost la doctor,m-a consultat, dar nu am facut ecografie. M-a linistit omul cum ca totul e ok. Sa speram.

Eu de vreo 3 zile nu mai . Deci fetelor, exista sperante pentru voi cele care nu puteti sa va hraniti bine! Partea cea mai frumoasa e ca sunt atatea fructe incat nici nu stiu ce sa mai mananc. Ieri am reusit sa bag in mine si un ou fiert, iar seara 3 bucatele de carnati oltenesti. Hai ca tot e mai bine! Eu una slabisem 4 kg la un moment dat. Cred ca acum m-am stabilizat.

Va pup pe toate.

Bee 12+
si BEBE

Mergi la inceput