Lupta contra DROGURILOR!!! Rugati-va pt el!!!!!!

Lupta contra DROGURILOR!!! Rugati-va pt el!!!!!! | Autor: erika23

Link direct la acest mesaj

Va salut in primul rand pe toate mamicie si pe bb-ii vostri... dar si pe tatici.. . A trecut ceva timp decand nu am mai fost pe aici, da am revenit si-mi pare bine ca va pot citii subiectele din nou...

Cum crede-ti ca pot ajuta un om care este dependent de droguri sa se lase....?????
Asta e un secret de-al meu pe ca-l tin de 3 ani in mine si incerc sa-l ajut, dar nu merge, nu merge mai mult de 3-4 luni
Si am crezut ca este usor, dar e din ce in ce mai greu... Nici nu stiu ce vreau sa scriu, sunt momente in care ..... totusi astept sa vad ce-mi raspunde-ti, pt ca numai aici impreuna cu voi am trecut peste problemele pe care le-am avut.

Va pupic pe toti si sanate maxima la BB-II!!





Continui acest subiect pt ca imi este foarte foarte greu...

Sotul meu a ajuns foarte foarte rau, in ultima luna sa nenorocit de tot din cauza drogurilor. Numai am puterea sa lupt si numai stiu cuma sa o fac, dar singura speranta imi e rugaciunea , alta speranta numai am.....
Am reusit pana la urma sa vorbesc si cu mama lui sa ne impacam, abea acum a inteles si ea cat de rau este el... Eu nu-mi mai pot gasi nici cuvinte pt a scrie. Abea aseara dupa 2 saptamani a venit acasa si cand l-am vazut in ce hal a ajuns, am simtit cum numai sunt om, am zis k in asa hal nu-l voi putea vedea vreodata. Se droga numai pe nas, dar acum e mai rau...... Cred k stiti la ce ma refer.
Ma gandesc numai la Madalin pt ca nu vreau sa ramana fara tata, nu vreau k peste ani de zile sa ma intrebe unde e tatal lui si de ce nu are si el tata ca alti copii, datorita lui Madalin incerc sa lupt in continuarre pentru a-l aduce pe drumul cel bun, dar numai mi-a samas decat sa ma rog !
De aceea va rog daca vreti sa va rugati impreuna cu mine pt ca Robert sa redevina omul pe care l-am cunoscut si sa fie langa copilasul lui, sa se poata lasa si Dumnezeu sa-l aduca pe drumul ce bun....
Va rog sa ma scuzati dar nu-mi mai gasesc cuvintele pentru a scrie....

Va multumesc din suflet si sa dea Dumnezeu sa fie bine!