inscriere la scoala

inscriere la scoala | Autor: grati.ela

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor! Ozi merge in toamna la scoala (va avea 6 ani si 4 luni)si am inteles ca prin ianuarie trebuie sa merg sa o inscriu altfel nu mai gasesc locuri. Care este procedura exacta? Am ales Scoala 190 (la Big) - au avut rezultate deosebite la capacitate - dar cum aflu ce invatatoare este mai de soi?
Are cineva copilul la scoala Sf.Iosif de pe Oltenitei langa ADDP4? Daca imi puteti da informatii va sunt recunoscatoare. Gratiela.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Am o prietena care are fetita acolo in clasa i, intreaba-ma si incerc sa-ti raspund!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Si pe mine ma intereseaza inscrierea la scoala. Fetita mea va avea la toamna 6 ani si 2 luni si ne-am ales deja scoala 195 (Policlinica Titan). Am aceeasi problema: cum aflu ce invatatoare sunt disponibile si care cum e?! Am fost deja din noiembrie pe la scoala, nu am aflat mare lucru, au zis ca o sa afiseze cand fac inscrieri si asta se va intampla probabil la primavara.
Stie cineva mai multe?

Roxana, Mariuca (5 ani si jumatate) si bebe din burtica 25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Aceeiasi problema o am si eu, la toamna baiatul meu va merge la scoala. Eu sunt din Ploiesti si il voi da la Scoala nr.15(Mihai Eminescu), stie cineva vreo invatatoare buna care in acest an va lua clasa I?

lory

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Sint si eu in aceeasi situatie. Nu stiu ce invatatoare sint disponibile si nici nu apartinem cu domiciliul de scoala la care vrem sa o inscriem pe Catinca. De la o cunostiinta, invatatoare (din pacate la alta scoala decit cea care ma intereseaza pe mine) am inteles ca in primul rind trebuie mers la secretara cu un mic pachetel (o cafea de ex) si intrebat tot ce vrem sa stim. Eu as vrea sa ma duc chiar saptamina asta, asa ca o sa va mai dau amanunte. Oricum am inteles ca, dat fiind ca nu e scoala de care apartinem, va trebui sa "sponsorizam"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi nicolescu spune:

BUNA ZIUA!
MA NUMESC MADALINA ,SUNT MAMA A DOUA FETITE ,CEA MARE VA MERGE LA SCOALA IN TOAMANA ACEASTA.DORESC SA MA AJUTATI CU INFORMATII LEGATE DE SCOLI DIN BUCURESTI CARE AU SISTEM DE PREDARE STEP BY STEP.MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

lidia o sa ramai surprinsa inscrierile la unele scoli, au inceput din decembrie.
eu l-am inscris atunci pe theo pt. ca aflasem deja de inscrieri.
daca aveti cupii de mers la scoala fuga fuguta si vedeti.
theo va avea 6 ani si aproape 11 luni

of of ce ne asteapta.am niste emotii de pe acum.


Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by rrox3

Si pe mine ma intereseaza inscrierea la scoala. Fetita mea va avea la toamna 6 ani si 2 luni si ne-am ales deja scoala 195 (Policlinica Titan). Am aceeasi problema: cum aflu ce invatatoare sunt disponibile si care cum e?! Am fost deja din noiembrie pe la scoala, nu am aflat mare lucru, au zis ca o sa afiseze cand fac inscrieri si asta se va intampla probabil la primavara.
Stie cineva mai multe?

Roxana, Mariuca (5 ani si jumatate) si bebe din burtica 25 saptamani



Daca e scoala de pe Lunca Bradului, stiam ca e mare bataie pe locuri...si inscrierile se faceau in ianuarie. Eu zic sa mai insisti la ei, ca nu cumva sa faca deja inscrieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Madi poate ar fi bine sa ne spui si in ce sector cauti scoala STEP BY STEP,ca sa ne putem interesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Scoala step by step cu semiinternat este langa piata Gemeni (de la Romana mergi spre Mosilor...).Un invatator de acolo mi-a spus ca fiecare clasa este dotata cu ajutorul parintilor si de exp. la el, unde investitiile au fost mari nu mai intra si alte clase sa lucreze. Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi nicolescu spune:

Noi locuim pe J.L.Calderon ,la Universitate iar fetele merg la o gradinita Waldorf in Romana.Am incercat sa-i contactez pe cei de la fundatia Step by Step cu un e -mail dar pare-se ca adresa pe care o afisau pe site nu mai este valabila.Deci, scoala cu predare step by step in Pta Romana sau Universitate.Am sa merg si pana la sc. din Pta Gemeni sa vad ce ofera.Astept noutati. multumesc

Mergi la inceput