Racusori, la apel! (8)

Racusori, la apel! (8) | Autor: MirelaV

Link direct la acest mesaj

va astept cu drag


*22/06 - Mih - sotul varsator, fecioara
*23/06 - Ana_Alx
*23/06 - Helenutza23
*24/06 - Gabrielat - sotul berbec,rac
*24/06 - tania-z
*24/06 - iren - sotul taur
*25/06 - MirelaV - (ascendent in Fecioara)
*25/06 - Crenick - sotul scorpion
*26/06 - dana_danen - (ascendent in Rac)
*27/06 - mi-ela - sotul capricorn - copiii balanta&scorpion
*27/06 - monagan - (ascendent in Fecioara) - sotul scorpion
*28/06 - Lucia_B - sotul taur - bb Balanta
*28/06 - axia - sotul capricorn, bb gemeni
*29/06 - Preda_vicky - peste & sagetator
*29/06 - Alipiticot - sotul gemeni
*29/06 - Pdelia - sotul peste
*29/06 - paula2003 - sotul taur - bb capricorn
*29/06 - petra
*29/06 - Adrianai
*29/06 - Georox - sotul varsator
*30/06 - Anculina
*01/07 - CrisCiurea - sotul taur
*01/07 - Pis - sotul sagetator
*02/07 - greierash79- sotul varsator- bb balanta
*02/07 - IoanaM
*02/07 - july_g - sotul taur
*03/07 - ionella3003 - sotul taur, fecioara
*03/07 - tyaa- sotul capricorn, fecioara
*03/07 - Eliza Miron - sotul sagetator
*04/07 - Jeff - sotul varsator, peste
*04/07 - bombonik - (ascendent in Rac)
*04/07 - cookie - (Ascendent in Fecioara)- sotul scorpion, bebe capricorn
*06/07 - Caprioara - sotul sagetator, capricorn
*06/07 - Mephala30 - sotul berbec, gemeni
*06/07 - Frederik
*06/07 - Jocelyn - sotul fecioara
*07/07 - Corneliaa - sotul fecioara, varsator
*07/07 - dananita - sot gemeni
*08/07 - Adrianafedorca
*08/07 - cori - sot leu - bb gemeni si bb pe drum - fecioara
*08/07 - nanuk - (ascendent in Sagetator) - sot varsator
*09/07 - GabrielaG - sotul fecioara
*10/07 - bonita - sotul balanta - bb sagetator
*10/07 - Menna
*12/07 - Mik - sotul berbec, berbec & rac, sagetator
*12/07 - Danna
*12/07 - Nina_sim - sotul taur
*12/07 - gabriela 1969 - sotul berbec, copil gemeni
*12/07 - adda - sotul rac
*14/07 - mav-sotul leu, varsator
*14/07 - Primel, sotul capricorn
*15/07 - Mihaela1567 - sotul rac
*15/07 - Cosmi - (Ascendent in Sagetator) - sotul rac, *2 balante
*15/07 - Violetik - sotul rac
*15/07 - beatriced - sotul capricorn-bb Alex - gemeni
*16/07 - Niccostea
*16/07 - Claudelu - sotul peste, berbec
*16/07 - Iuliana Stan - sotul capricorn, bebe taur
*17/07 - arinna - sotul fecioara
*18/07 - Florinini
*19/07 - Ninocikap - sotul capricorn
*19/07 - Baby_boom - sotul rac, rac
*19/07 - AlinaN
*19/07 - Juliafin
*19/07 - oanamc
*21/07 - Lucia_cs - sotul taur
*21/07 - Flori76
*21/07 - Lady_danielle
*21/07 - dana210773
*22/07 - Tiara
*22/07 - Dianapatrik

www.zodii.ro/index.php?unde=ascendent" target="_blank">Aici va puteti calcula ascendentul

Aici gasiti capitolele anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40379&SearchTerms=racoaice,la,apel" target="_blank"> 1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43219&SearchTerms=racoaice,la,apel" target="_blank"> 2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=1" target="_blank"> 3,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528&whichpage=1" target="_blank"> 4, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59447&whichpage=1" target="_blank"> 5, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64893" target="_blank">7





MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

quote:
Originally posted by Menna

ia fiti atente aici ! am sa incerc sa va reproduc cuvant cu cuvant ce a zis ...pe mine una m-a amuzat si da pot spune ca ma regasesc in descriere

Este o zodie mai supusa la incercare si mai chemata sa fie vedeta din punct de vedere astral.
Pentru cei care au un partener de viata un capricorn,traiesc o clipa importanta.Daca au fost conflicte si au fost suparati se gandesc sa se impace,dar nu pentru ca brusc doresc sa apara intr-o lumina de pace sau pentru ca ar fi facut ceva deosebit si ar merita sa fie iertati,ci pt ca exista un calcul la rece,un calcul poate meschin uneori, un calcul care poate pleca si de la statutul si echilibrul financiar sau de la dorinta de a se stabili in familie, nu calm si armonie, ci mai degraba indiferenta ... adik un fel de "sa ma lase in pace sa-mi vad de treburile mele" ...in felul acesta cei nascuti in semnul racului nu mai doresc un partener activ langa ei, prezent ,vioi,galagios,comunicativ si care sa-i solicite la plimbare ,la mancare , la distractii sau chiar la o activitate sexuala ... nu mai doresc nimic si f multe dintre despartamintele de viata in doi se produc acum,dar fara sa ma fie vorba de conflict.
Este ca un fel de tranzactie f inteligent plasata si pusa in pagina.Se poate sa zica partenerului "ca sa nu ne mai certam,hai sa nu ne mai vedem deloc " sau "cand tu dormi ,eu lucrez si in felul asta evitam sa ne mai certam" ...vor face tot felul de oferte dintre cele mai ciudate,care-l pot lua pe partener prin surprindere,nu vor intelege cei cu racul si atunci vor spune "aha,dreptate au astrologii cand spun ca racul este imprevizibil,este ciudat,iti tranteste una de nu stii tot anul ce a vrut sa zica" . Aceasta saptamana vine sa le dea apa la moara racilor aflandu-se intr-o dimensiune in care ei vor sa se protejeze ...pt ca ei nu sunt niste structuri puternice si nu sunt niste luptatori, ci nu mai vor sa auda reprosuri de genu' "ce'ai zis tu...ce'am zis eu", nu mai vor nici sa se apere , vor pur si simplu sa fie lasati in pace sa nu mai fie agresati si atunci lucrul cel mai bun, nu este nici o concesie fara limite care sa arate a slabiciune,nici un compromis care sa arate ca nu ar avea caracter,ci este mai degraba o oferta de modificare a vietii in doi,care este f contabiliceste pusa pe masa si inteligent sustinuta.De aceea partenerul s-ar putea sa nu zica nu,ba chiar sa fie incantat, iar acolo unde exista cupluri si cel de'al doilea implicat sa fie de acord ,dandu-le dreptate ,dar asta nu inseamna ca se va ajunge la un divort,dar se ajunge la un soi de impartire a teritoriului ,de limitare si de delimitare fara ca unul dintre ei sa-si incalce intimitatea.Aceste cercuri de personalitate, de viata si activitate sunt cercuri de fapt ale individualismului si intr-o anumita masura a egoismului.
Planetele care se afla acum in Capricorn ,sa nu se uite faptul ca anul va incepe cu Luna Noua,Luna fiind pt raci un element esential.Isi vor da ca reper si isi vor spune "am cedat tot anul, am cedat toata viata,ei acum punct" si isi vor lua ca reper un moment metaforic incarcat de simbolism sau cel putin de noutatea si inceputului k in matematica ...vor zice "gata,de la 1 ianuarie ,din noaptea asta se schimba lucrurile" asta fiind pana pe 31 dec. ... de aceea in mod special Anul Nou,revelionul sau momentul trecerii in noul an,chiar daca este petrecut mai vesel sau mai modest, el va reprezenta un reper, un prag in atitudinea si in viata interioara a racilor.In foarte multe demersuri,aceiasi atitudine se va putea reflecta si daca nu este vorba de partenerul de viata,ci de un partener de afaceri.Si in acest caz vor face la fel, decat sa se certe si sa umble cu avocatii dupa ei in procese, vor delimita niste parti de atributii si vor cere sa fie lasati in pace si respectati,ei promitand ca vor proceda la fel.Este momentul unui partaj, un partaj intre atitudini si responsabilitati, nu vor exista partaje si in bunuri. La acest capitopl :bunuri, bani si avere - racii sunt in continuare destul de lezati sau subminati.
Cum au instinct ,cum au premonitie si capacitate de a prevedea isi vor da seama ca nu este in interesul lor sa amplifice o disputa cu o solutii iremediabile, fie ca este vorba de sot, de partener de afaceri sau de colegi intr-o activitate oarecare.Vor vrea sa faca un pas lateral pentru a pastra ceea ce au, pentru al administra mai bine si pt a-l aduce in situatia unui bun administrabil cu certitudine si invulnerabil pe termen lung. Dinamica acestei saptamani nu are nici o legatura cu sarbatorile din aceste zile,are legatura cu acest determinism astral care este extrem de important.De retinut ca ziua a sasea din noul an, ii va determina pe raci sa fie duri ,sa fie nemilosi, sa fie categorici.



Pupici


Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions, and not upon our circumstances. ."



MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Neata Racursori! De cand sunteti atat de matinali, ca eu una sunt somnolenta rau ! Probabil ca este de la . Desi nu am facut inca testul sunt aproape sigura ca sunt graviduta. Sunt in ziua 34 si nimic la orizont, cerul este senin si nici urma de nori! Sambata fac testul! Sa imi tineti pumnii !

MirelaV unde ai gasit descrierea aceea, ca parca eu sunt ! Cat despre sot, chiar ca este super activ... Iar de certuri nu vreau sa aud,vreau sa fiu lasata in pace, sa scap cat mai repede de toate problemele... si sa ma lase lumea linistita, ca sa ma gandesc la o zi de septembrie! pana acunm liniste si pace la serviciu, dar de luni se anunta tunete si fulgere caci imi vine un sef nou! Imi placea cel vechi ! nici nu vreau sa ma gandesc, numai sa nu ma streseze prea tare pentru ca nu vreau sa ii dauneze lui .

tuturor! O zi excelenta pentru ca meritati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Racusorilor, slaba miscarea pe ziua de azi ! Eu voi fi un Racusor cu o Fecioara sau o Balanta! Am un test pozitiv!

Trebuia sa va impartasesc si voua vestea cea buna ! tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Si iata sunt prima dupa o absenta de 2 zile ...

georox FELICITARI pt tine-mi pumnii ca toate sa mearga bine in continuare ...tu sa fii sanatoasa si frumoasa si puiutzul cel mic sa fie in primul rand sanatos,frumos,norocos,cuminte (sa nu dea prea mult din picioare ...hehe ) si sa va aduca numai bucurie,intelegere si liniste in casa si in sufletele voastre .

Descrierea de mai sus a fost postata de mine si reprezenta horoscopul pt racurosi in perioada de inceput de ianuarie 2006.
Chiar si eu m-am regasit in ea,daca stau acum si ma uit la zilele ce au trecut... eram de aceiasi parere si atunci cand am postat

Mie mi-a cazut sistemul la birou si am fost scutita de net o zi jumate, insa ajunsa acasa n-am mai avut nici un chef sa mai stau in fata pc-ului ...
Azi am o zii plina de'a dreptul si abia astept sa se termine ...
Termin la 4 la birou, la 5 am examen la faculta, la 10 noaptea merg la magazin sa-i ajut pe colegii mei la un inventar -nocturn - si asa o tin pana dimineata, cand dinnou revin la birou si imi reiau celelalte 8 ore de munca in fata pc-ului ...
Daca voi mai fi in stare de ceva, maine va mai dau un mesaj cum c'as mai fi in viata ...pana una alta,rugati-va pt mine sa nu-mi cada ochii in gura si sa nu cad de pe picioare ... cel putin la ora asta,asa ma simt ...

O zii buna pt voi scumpelor(si la propriu si la figurat)

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Menna multumesc din suflet pentru urari ! Si eu sper sa fie totul bine, de-abia astept sa ma duc la dr. si sa imi spuna ca totul este OK, iar apoi va incepe poate cea mai fericita perioada din viata mea.

Iti urez multa bafta la examen,stiu cum este sa muncesti si sa ai si examene si multa putere de munca! De saptamana viitoare ma asteapta si pe mine o perioda mai nasoala pentru ca s-a schimbat seful ! Asa ca nu stiu ce va fi ! Sper sa fie totul bine!

si iti fac galerie sa fie OK examenul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

ce credeati, ca scapati asa usor de mine. Hop aici...prezenta.
menna, esti vie? ai rezistat?
georox, sa ne spui ce a vazut dr.

poate intru mai tarziu, pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello fete frumoase. mai stau nitel si plec de la sv sa ma intalnesc cu fetele de la aspirante. georox stie cu cine ...apropo...FELICITARI!!!
am sa intru sa va salut de acasa. pupicei
imi place cand e activitate aici

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66885" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Georox sa fie ! ...ca tare mare nevoie mai am ..eh eh

monogan mama, acu',azi, da sa inceapa "distractia" pt mine ...hapt in this moment am intrat in casa de la examen (di engleza girls) ... mananc ceva rapid si decolez spre inventar mamaaaaa

De fapt am omis un lucru sa va informez ...
Dragelor va anunt pe aceasta cale caaa ...am clempit/sunt intr-o dunga/nu's cu toata acasa ...hehe sunt pe valuri frate ... deci,eu cica mi-am propus sa dorm macar o ora,doua pana la 10 cand tb sa fiu la magazin mda ... insa ghici nene ca m-am intalnit cu trupa de la faculta si am hotarat sa merg la meci (parca va vad -> ...hehe)
Da,la meci ...la meciul de handbal masculin al Romaniei ... e azi de la 8 la Sala Sporturilor si PS: va fi transmis in direct si la tv ,dar nu stiu pe ce post
Suntem calificati dupa meciul de saptamana trecuta, insa eu ma duc pt atmosfera ...(stiu,nu's intreaga la minte) ...dar nu pot pierde asa ceva ... n-am mai fost de ani,plus ca intru k vip si voi sta in loja ..na na na

Sincer nu ma vad bine ...oricum am sa va tin la curent (eu una as avea nevoie de o conectare la sursa,pe bune) cu starea mea ...fizica si psihica


Hai Romania !
Va doresc o seara placuta si va pupacesc pe toate!

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Georox

...felicitari, sarcina usoara, multa sanatate !!!!

Mirela,

...ce-am ras de pofta de slanini cu branze, ai uitat de ceapa si de usuroi...nu stiu ce am de ieri, mamanc cate ceva numai ca sa fie cu usturoi...am cumparat de-asta romanesc, am vazut ca cel turcesc nu are miros si ustura cam tare...Si-s incantata de achizitie...

July,

...si eu am mancat acum doua saptamani o cutie cu Rafaello, habar n-am cate erau, poate vreo zece...dupa care nu ma ating de dulciuri mult timp...sunt bomboanele mele preferate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello si de la mine. am ajuns mai devreme pe acasa de la intalneala si va anunt foarte oficial k in 11 zile am slabit 3kg! nu am rezistat in seara asta si m-am urcat pe cantar
am facutara dus..mai stau nitelus si ma duc in patuc la somn. maine am o zi grea..e vineri. si cred ca sambata lucrez
va pupik dulce tare si ne auzim la cafea

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66885" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput